Zadania domowe

                              

Opis Janosika

                                                                                Opis Janosika
Janosik jest w sile wieku. Pochodzi z Tatrzańskiej wioski, wiadomo że chciał zostać zbójnikiem. Jego droga zbójnicka zaczęła się jak zrobił żart swojemu ojcu przebierając się za zbójnika i okradając ojca.
Był wysoki i umięśniony, przed zostaniem zbójnikiem miał mundur jak harnaś czyli wyglądał jak zbójnik. Miał strój typowo góralski. Dostał 3 święte dary od bogiń górskich:ciupagę, koszulę i pas. Koszula była nie do przebicia, pas dodawał mu siły ,a ciupaga pomagała mu dalej i wyżej skakać.
Mężczyzna był odważny, bo nie bał się zbójników. Był troskliwy, ponieważ ostrzegł ojca przed atakiem zbójników.Miał poczucie humoru zrobił ojcu żart. Zabrał mu pieniądze,a później je oddał.
Janosik pomimo to ze jest rozbójnikiem ma dobre serce, ponieważ rabuje wyłącznie bogatych a swoje łupy oddaje biednym.
                                                                                Opis Janosika 2
Janosik był zwykłym człowiekiem. Mieszkał razem z rodziną w Tatrach. Aż pewnego razu opuścił dom w poszukiwaniu zbójników tatrzańskich, zapoznał się z nimi, a także chciał być jednym z nich.
W swoim śnie spotkał 3 boginie gór które wręczyły mu: ciupagę, pas i koszulę.
Janosika był wysoki ja świerk i  mocarny ja niedźwiedź. Ubierał się jak góral czyli w: portki z parzenicami, kierpce, serdak, ciupaga, pas, koszula, kapelusz i spinka z ostrym końcem do czyszczenia fajki. Był mężczyzna odważnym, gdyż nie bał się przyjąć wyzwania od harnasia.
Był sprawiedliwy ,bowiem okradał zamożnych a, oddawał ubogim. Janosik był uczynny ponieważ pomagał ojcu w gospodarstwie. Był dobry bo oddał pieniądze. Silny ponieważ pokonał harnasia.Uważamy ze Janosik jest postacią pozytywną. Chociaż był zbójnikiem to rabował tylko bogatych ludzi a, łupy oddawał biednym. Zachęcam do przeczytania całej legendy o Janosiku i obejrzenia serialu pt. "Janosik"                                          

1 komentarz: